Wnętrzarskich inspiracji poszukujemy praktycznie wszędzie: w przyrodzie, sztuce czy kulturze. Patrzymy na to, jakie kolory tworzą harmonię, a jednocześnie, które z nich budują oryginalne połączenia. Inspiracją dla stylu industrialnego, o jakim mowa w tym artykule, stanowiły puste lokale przemysłowe, jakie zostały zmienione w przestrzenie mieszkalne po recesji, która dotknęła Stany Zjednoczone w latach 50. XX wieku. Czym charakteryzują się wnętrza w stylu industrialnym? Tego dowiesz się, czytając przygotowany artykuł.

Czerwona cegła i szarości betonu – kwintesencja loftowych przestrzeni

Jeśli styl industrialny chciałoby się opisać jednym słowem, najbardziej pasującym pojęciem byłoby “surowy”. Wszystko przez to, że zakłada on wykorzystywanie minimalnej ilości tekstyliów czy kolorów, tworzących poczucie ciepła w pomieszczeniach. We wnętrzach w stylu industrialnym dominują przede wszystkim barwy szarości, przebite przez czerwień gołej cegły, która nadaje pomieszczeniom oryginalnego charakteru. Jakimi jeszcze cechami wyróżnia się styl loftowy?

Przestronne przestrzenie

Duża przestrzeń stanowi niejako podstawę tego rodzaju stylu wnętrzarskiego. Mieszkania powstałe w wyniku przemiany lokali przemysłowych, oferowały przestronne pokoje, przez to przyjęło się, iż jest to jedna z ikonicznych cech stylu industrialnego. Niemniej mniejsze przestrzenie, realizujące resztę cech loftowego charakteru, również dobrze mogą się prezentować.

Dodatki w stylu industrialnym

Poza surowymi materiałami ścian, sufitów czy podłóg, a także wykorzystanymi kolorami, w budowie stylu industrialnego, nie mniejsze znaczenie mają dodatki i elementy wyposażenia. W takich dominują raczej takie budulce, jak szkło czy metal. Nadając przestrzeni loftowego charakteru można na przykład pomyśleć nad zrobieniem oświetlenia w postaci mniejszej wielkości reflektorów, zawieszonych pod sufitem na specjalnych konstrukcjach. Dzięki temu wnętrze nabierze studyjnego klimatu.

Styl industrialny przede wszystkim będzie pasował do osób młodych, odważnych, może nawet ekscentryków, a przede wszystkim miłośników nowoczesnego designu.