Domowa przestrzeń to szczególne miejsce – powinna sprawiać, by każdy czuł się bezpiecznie i swobodnie, by czerpał z niej pozytywny nastrój i estetyczną przyjemność. Uniwersalna zasada jest jedna – wnętrze powinno służyć użytkownikom i być stworzone zgodnie z ich potrzebami, przyzwyczajeniami, stylem życia a nawet osobowością. W projektowaniu nowoczesnych i klasycznych mieszkań każdy szczegół się liczy i ma znaczenie.

Na przykład to, czy domownicy potrzebują szczególnych stref prywatności, a może preferują wspólne spędzanie czasu? Czy woleliby rozłożyć w salonie puszysty dywan, czy raczej wprowadzać tam ukochany rower? Ilu ludzi, tyle potrzeb i preferencji.

Specyfika miejsca

Drugą kwestią, na której trzeba się skupić wykonując projekt nowoczesnego mieszkania, są specyficzne cechy danej przestrzeni. Wnętrze powinno być dobrze zaadaptowane, ale trzeba najpierw rozpoznać jego mocne i słabe strony. Koncepcja musi być elastycznie dopasowana do warunków lokalowych. Nie powinno forsować się na siłę pomysłów designerskich, które nie pasują do możliwości danego miejsca.

Spójny styl

Jednym z głównych etapów projektowania wnętrza jest określenie preferowanego stylu, a następnie zadbanie o jego spójność i konsekwencję. Nie bez powodu mówi się, że czasem mniej znaczy więcej – zbyt wiele inspiracji może wprowadzić niepotrzebny chaos.

Projektowanie mieszkań klasycznych lub nowoczesnych wymaga pewnej dyscypliny estetycznej. Trzeba umieć rezygnować z nietrafionych pomysłów i wybierać opcje, które okażą się korzystne w długoterminowej perspektywie.

Nie bez powodu nowoczesny design wnętrza często idzie w parze z minimalizmem i ograniczeniem środków wyrazu, na rzecz wysokiej jakości zastosowanych rozwiązań.

Projektowanie mieszkań klasycznych i nowoczesnych nie jest łatwym zadaniem – wymaga uwzględnienia potrzeb i gustów domowników, charakteru miejsca oraz utrzymania konsekwentnego designu. Jeśli szukają Państwo pomocy w powyższym zakresie – zapraszamy do skorzystania z usług Mir Studio.